Apartamenty Dźwirzyno

Apartamenty Dźwirzyno


Praktycznie każdy marzy o własnym apartamencie lub domu nad morzem. Perspektywa wdychania zdrowego jodu jest bardzo kusząca, a brak konieczności szukania i wynajmowania apartamentu na czas wakacji powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na kupno swojego lokum nad morzem. Jak to wygląda w rzeczywistości?
Kupno własnego apartamentu lub domu nad morzem to niestety nie tylko same zalety. Jest również kilka wad, o których należy wspomnieć.

Apartament nad morzem


Własny apartament można bez problemu kupić w większych miejscowościach nad morzem, np. Świnoujście, Koło-brzeg czy Międzyzdroje. Zdecydowaną zaletą wyboru tej opcji jest brak konieczności całorocznego dbania o apartament. Wystarczy, że po zakończonym sezonie letnim, wyłączymy ogrzewania, zamkniemy drzwi i możemy wrócić za rok. Nie musimy wtedy obawiać się, że rachunki za prąd i gaz będę wtedy wysokie, co z pewnością będzie dobrą informacją dla naszego portfela.
Apartamenty nad morzem mają jednak jeden mankament. Są zazwyczaj bardzo drogie. Ceny za metr kwadratowy w dużych miejscowościach mogą dochodzić nawet do 10 tysięcy złotych. Należy zatem podjąć ważną decyzję, iż mimo wydania bardzo dużej ilości pieniędzy, chęć przebywania nad morzem przez dłuższy czas jest znacznie silniejsza.
Apartamenty Dźwirzyno

Własny dom nad morzem


Dla osób, które wolą mieszkać z dala od sąsiadów, polecane jest wybudowanie własnego domu nad morzem. Od A do Z możemy mieć wpływ na to, jak zostanie zbudowana nasza posiadłość oraz jakie materiały zostaną do tego użyte. Jest to jednak jeszcze większy wydatek niż zakup apartamentu. Cena budowy domu wynosi ok. 500 000 zł, a do tego należy jeszcze doliczyć zakup działki nad morzem, co nie jest tak łatwą, ale również tanią sprawą.
Mimo sporych kosztów coraz więcej osób decyduje się na ten krok. Dzięki sporym oszczędnościom, które są groma-dzone przez lata, wydatek rzędu 500 000 zł może być znacznie mniej uciążliwy. Warto jednak wtedy pamiętać o zaletach tego rozwiązania. Cisza, spokój, własne "cztery kąty" oraz 100 metrów do najbliższej plaży.

Jak bezpiecznie kupić działkę nad morzem?


Bardzo często sprzedający działki nad morzem oferują bardzo małe stawki za metr kwadratowy działki. W tym mo-mencie powinna zapalić się nam w głowie "czerwona lampka". Takie działki zazwyczaj są objęte zakazem budowy, przez co są one praktycznie bezużyteczne. Kupno działki należy zawsze konsultować z Urzędem Gminy, który posiada wszelkie potrzebne dokumentacje odnośnie ewentualnych zakazów budowy na danym terenie.

Jak to wygląda cenowo?


Najtańsze działki oczywiście będziemy mogli kupić w bardzo małych miejscowościach, które są położone z dala od turystycznego zgiełku. Jest to zdecydowanie dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie spokój i nie mają potrzeby ciągłego przebywania wśród wielu ludzi. Ceny oczywiście znacznie rosną w przypadku większych miejscowości. Tam ceny za metr kwadratowy działki osiągają często nawet kilka tysięcy złotych!
Materiał przygotowany przy współpracy z Baltica - oferujący: apartamenty Dźwirzyno - więcej na Baltica-heaven.pl