Jak ozdobić kanapę w salonie?

W każdym wyobrażeniu salonu, czy to tego u swojej babci, cioci, czy mamy, zawsze na kanapie pojawiają się najróżniejsze poduszki. Często się je przekładało, czasem się na nich spało ale były niepodważalną ozdobą zarówno kanapy jak i całego salonu. Poduszki do salonu wyglądają bardzo różnie, czasem są w komplecie do kanapy i są wykonane nawet z tego samego koloru i materiału, natomiast bywają też zupełnie inne, takie wielkie, na których się siedzi przy stole lub malutkie ozdobne haftowane przez nasze babcie. Niezależnie od tego jakie by wybrać, zawsze dodają salonowi uroku i przytulności, o którą tak walczy każda pani domu.

Poduszki dobiera się w najróżniejszy sposób. Od decydowania się na kolorystycznie takie same jak kanapa, do tych kontrastujących z nią. Czasem wszystko w pokoju do siebie pasuje, zmieniając tylko nasilenie koloru lub posiadając kolorowe inaczej dodatki. Są też zwolennicy zupełnego chaosu i chcą by w salonie każda rzecz była zupełnie inna i różniła się fasonem, kolorem i strukturą. Niezależnie od tego jaki efekt chcemy osiągnąć, za pomocą poduszek możemy go zwielokrotnić i podkreślić.

Jak ozdobić kanapę w salonie?

A może by tak siedzieć na poduszkach?

Dużą popularnością cieszą się również wielkie poduszki przy stole, na których się siedzi spożywając posiłek lub po prostu spędzając wspólnie czas z najbliższymi. Takie poduszki to świetna alternatywa dla każdego, kto chce spędzić czas siedząc blisko stołu w swoim małym mieszkaniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma problemu zagracenia w małym salonie, a nawet duża liczba gości zmieści się bez potrzeby dostawiania krzeseł. Jak wiadomo nawet większą liczbę krzeseł jest trudniej przetrzymywać niż poduszki, które można ścisnąć i niepotrzebne wstawić do szafy. To jedno z najlepszych i najszybszych rozwiązań dotyczących małych pomieszczeń. Jest to jednak również hołd wnętrzarski dla naszych dalekich wschodnich sąsiadów, którzy są mistrzami w siedzeniu na poduszkach przy niskich stołach. Nie ważne ile lat mają i w jakim stanie są ich kolana, taka metoda przenikła do ich kultury i tak już zostanie.