Dlaczego hydroizolacja budynku jest ważna?

Każdy dom, niezależnie od tego czy jest podpiwniczony, czy tez nie powinien zostać odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią. Dlaczego jest to, aż takie ważne? Ponieważ woda, która przenika bezpośrednio z gruntu najpierw niszczy izolacje fundamentów, a następnie wnika w ściany budynku. Pamiętajmy o tym, że woda dostaje się do materiału budowlanego nie tylko z gruntu, który przylega do muru, ale również z opadów atmosferycznych. Nieprawidłowo wykonane fundamenty oraz ich niewłaściwa izolacja mogą w bardzo prosty sposób doprowadzić do zapadania się posadzki, a także do pękania i odpadania tynków, bądź do pojawienia się chorobotwórczych pleśni i grzybów.

Dlaczego hydroizolacja budynku jest ważna?

Dlaczego właściwie wykonana hydroizolacja budynku jest, aż tak ważna?

Inwestorzy, a nawet wykonawcy często bagatelizują prace związane z wykonaniem prawidłowej izolacji. Czasami też można spotkać się powielanymi błędami pracowników budowlanych, do których należą miedzy innymi: rozcieńczanie środków bitumicznych benzyną, działanie takie ma, bowiem na celu łatwiejsze nanoszenie środka. Staranne zaizolowanie budynku to w przeliczeniu procentowym zaledwie około 3 % wartości budynku. Warto wiec właściwie dopilnować tej kwestii, ponieważ będzie miała ona duży wpływ na trwałość konstrukcji budynku. Należy również pomyśleć o niekorzystnym wpływie wilgoci na zdrowie i jakość życia mieszkańców.

Dlaczego warto profesjonalnie zaizolować fundament?

Pamiętajmy, że profesjonalne zaizolowanie fundamentu już na etapie budowy jest o wiele tańsze niż odtwarzanie izolacji i naprawianie błędów w sytuacji, kiedy pojawią się problemy. W ten sposób możemy uniknąć kosztownych napraw np. okładziny podłogowej. Prawidłowo zaizolowany fundament to lepsza termoizolacyjność całego budynku. W myśl zasady, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć nie czekajmy, aż w naszym domu pojawi się niebezpieczny dla zdrowia grzyb, zadbajmy o to by nigdy go nie było. Pamiętajmy, że jeżeli w domu będzie wykonana prawidłowa hydroizolacja wówczas ryzyko zawilgocenia muru jest obniżone do minimum.