Sprawdź, czym są “Tapety 3D” i jak dzięki nim można wykończyć ciekawie łazienkę!

Nuda czy standardowe wykończenie łazienki to problem wielu osób, które szukają nowych inspiracji i rozwiązań. Doskonałym pomysłem — szczególnie dla osób, które nie chcą radykalnie przebudowywać łazienki, są tapety 3D przeznaczone właśnie do tego pomieszczenia. W tym tekście prezentujemy, czym są tapety 3D i jaki efekt możemy osiągnąć dzięki nim.

Sprawdź, czym są “Tapety 3D” i jak dzięki nim można wykończyć ciekawie łazienkę!

 

Czym są tapety 3D?

Łazienkowe tapety 3D to tapety przeznaczone do łazienek, którymi okleja się ściany, podłogę oraz sufit i które dają wrażenie konkretnego miejsca. Tapety 3D tworzyć mają wrażenie przebywania w innym miejscu, niż w rzeczywistości jesteśmy. Od technicznej strony są one wykonane z tworzyw z domieszką teflonu itp. które są odporne na wodę, parę czy zmienną wilgotność i temperaturę. Możemy wykorzystać takie tapety na wszystkich ścianach łazienki lub jedynie na niektórych. Na rynku istnieje bardzo wiele różnorodnych tapet 3D, więc nie powinniśmy mieć problemu z wybraniem odpowiedniej

 

Efekt 3D

Tapety 3D przeoczone do łazienek, mają nie tylko stylowo wykończyć podłogę, sufit czy ściany, ale stworzyć efekt 3D. Różnią się tym od tapet tradycyjnych łazienkowych, że sprawiają wrażenie trzeciego wymiaru. Wchodząc do łazienki na pierwszy rzut oka, mamy wrażenie chodzenia po plaży lub boimy się postawić nogę w miejscu “dziury w moście”. Efekt taki potęguje wizualizację, jaką osiągamy samym zastosowaniem tapet.

 

Jaki efekt możemy osiągnąć dzięki nim?

Tapety 3D do łazienki oferują bardzo wiele wzorów i mogą tworzyć bardzo wiele różnego rodzaju efektów. Dzięki tapetom 3D naklejonym na podłogę, ściany i sufit możemy zaaranżować łazienkę na plaże z piaskiem na podłodze, otaczające nas morze na ścianach ze słońcem świecącym na suficie. Możemy również dzięki tapetom 3D stworzyć wrażenie lasu i leśnej ścieżki czy wnętrza kamiennego zamku. Ciekawe efekty mogą dawać też punktowo naklejane tapety 3D np. na ziemię czy ścianę imitujące dziurę w podłodze, przez którą widać chmury tak jakbyśmy znajdowali się w samolocie czy przedstawiające schody, które zobaczymy zamiast ściany. Efektów i rodzajów tapet jest na tyle dużo, że z pewnością znajdziemy odpowiedni rodzaj dla siebie.