Jak urządzić salon?

Projekt salonu wymaga od nas odpowiedniego przemyślenia i rozmieszczenia wszystkich mebli w nim się znajdujących. Salon jest takim pomieszczeniem, które poniekąd reprezentuje nasze mieszkanie. To tutaj odbywa się większość spotkań towarzyskich i tutaj właśnie przyjmujemy naszych gości. Dlatego też warto dobrze przemyśleć rozmieszczenie mebli w nim.Salon jako centralny punkt mieszkaniaSalon, tak jak wspominaliśmy, jest centralnym miejscem w naszym mieszkaniu. To w nim domownicy wspólnie odpoczywają lub oglądają wspólnie filmy. To tutaj zapraszamy naszych gości i ich przyjmujemy. Dlatego warto dobrze zaplanować i przemyśleć rozmieszczenie mebli w nim, aby był przytulny i funkcjonalny. 

Jak urządzić salon?

Salon z aneksem kuchennym

 

Coraz więcej mieszkań w nowych blokach jest projektowana z aneksami kuchennymi. Otwartość kuchni na salon zdecydowanie powiększa przestrzeń naszego wnętrza. I to jest główny powód takiego projektowania. Decydując się na takie wnętrze pamiętać, należy o tym, by mimo połączenia dwóch przestrzeni w całość to optycznie je oddzielić od siebie. Co to oznacza? Nic innego jak to, że musi znaleźć się miejsce na każdy sprzęt kuchenny jak i na każdy mebel niezbędny do funkcjonowania w salonie. Zachowane muszą być odpowiednie odległości i możliwość swobodnego poruszania się po salonie jak i aneksie. Pamiętajmy też o tym, by oba te pomieszczenia nawiązywały do siebie stylem, jaki zaaranżujemy w mieszkaniu.

 

Oddzielenie aneksu od salonu

 

W salonie połączonym z kuchnią nie musimy całkowicie rezygnować z widocznego podziału. Może być on bardzo subtelny i delikatny, na przykład poprzez wyspę kuchenną w większych pomieszczeniach, a w mniejszych poprzez wysunięty blat. Czasem do oddzielenia tych dwóch stref może posłużyć inny materiał podłogowy. Jednak zdecydowanie więcej swobody mamy w sytuacji osobnych pomieszczeń.

 

Kształt salonu

 

Jak większość z nas wie, najlepiej ustawnym pomieszczeniem jest to w kształcie kwadratu i prostokąta. Optymalna szerokość salonu powinna mieć 4 m. Takie kształty i wymiary zapewniają nam swobodę podczas ustawiania mebli i swobodę podczas przechodzenia przez salon. W salonie głównymi meblami, jakie powinny się znaleźć to wygodna kanapa i fotele, bądź tylko kanapa. Stolik kawowy i szafka pod telewizor. W pokojach gdzie jest bardzo mało miejsca, można zrezygnować z szafki RTV a telewizor powiesić na ścianie. projektanci wnętrz Warszawa z całą pewnością pomogą w doborze odpowiedniego projektu.

 

Wejście do salonu

 

Najlepszym rozwiązaniem będzie wejście do salonu, które umiejscowione jest naprzeciwko okna. Dzięki temu już pierwszy krok w progu salonu powoduje, że wydaje nam się jasny i optycznie dużo większy niż w rzeczywistości. W przypadku, gdy nie mamy możliwości usytuowania wejścia naprzeciwko okna, pozostaje nam postawienie kanapy z dala od wejścia tak, aby każdy z domowników miał możliwość dojścia do wszystkich sprzętów zlokalizowanych w danym pomieszczeniu. Co do wejścia do salonu, mniejsze pomieszczenie możemy oddzielić od reszty drzwiami przesuwnymi, natomiast większy salon może wymagać od nas okazalszego wejścia. Partnerem artykuły była firma beautifulminds.pl