Jak prawidłowo myć długie włosy?

Włosy są ozdobą każdej kobiety. Aby codziennie zachwycały swoim naturalnym blaskiem i objętością, konieczne jest dbanie nie tylko o ich efektowne układanie, ale także prawidłowe mycie. Włosy należy myć tak często, jak tego potrzebują – jedni będą to robili co kilka dni, inni natomiast codziennie. Kluczem dla zdrowych włosów i skóry głowy jest prawidłowe przeprowadzenie tej, tylko z pozoru, prostej czynności.

Procedura prawidłowego mycia włosów i skóry głowy

Podstawowym produktem, który jest potrzebny do umycia włosów jest szampon. Powinien być on dobrany do potrzeb skóry głowy – do skóry, która szybko się przetłuszcza wybieramy szampon do włosów przetłuszczających się, do skóry wrażliwej, zaczerwienionej, szampon delikatny itd. Kosmetyk, mimo że opisywany jako przeznaczony do włosów, nakładamy na dobrze zmoczoną skórę głowy, dokładnie go spieniamy i masujemy całą powierzchnię głowy. Powstałą podczas tej czynności pianę rozprowadzamy po długości włosów i obficie spłukujemy wodą.

Woda do mycia włosów powinna być letnia – nie za gorąca, ale także nie za zimna. Trycholodzy zalecają dwukrotne mycie skóry głowy, gdyż gwarantuje to skuteczne usunięcie z jej powierzchni łoju, resztek kosmetyków oraz zanieczyszczeń z powietrza. Po umyciu głowy, na długie włosy należy koniecznie zastosować odżywkę, która przywróci łodydze włosa prawidłowy, kwaśny odczyn pH oraz zamknie łuski wygładzają powierzchnię włosów. Odżywkę nakładamy wyłączenie na długość włosów, od ucha w dól.

Jak prawidłowo myć długie włosy?

Peeling skóry głowy – jak często go wykonywać?

Od kilku lat panuje moda na peelingi skóry głowy, po które sięga coraz więcej osób. Peeling ma za zadanie oczyścić dogłębnie mieszki włosowe i skórę, zapewnić większą objętość włosów przy nasadzie oraz przedłużyć ich świeżość. Najlepiej w tym celu sprawdzają się trychologiczne peelingi enzymatyczne i kwasowe, które nie zawierają w swojej kompozycji drobinek ścierających. Peeling skóry głowy należy wykonywać raz na ok. 10-14 dni, tuż przed myciem włosów. Przed jego wykonaniem należy zapoznać się ze wskazówkami producenta i trzymać produkt na skórze przez zalecany czas.