Jedwabna opaska na oczy – śpij spokojnie

Komfort snu zależy od bardzo wielu czynników i bezpośrednio przekłada się na jakość życia. Warto zatem zadbać o to, aby być możliwie jak najwyższy. Sprzyjają temu nie tylko wygodna pościel i przyjazna atmosfera w sypialni, ale też odpowiednie akcesoria. Wśród nich warto zwrócić uwagę na jedwabne opaski na oczy.

Opaska do spania – dlaczego opłaca się postawić na jedwab?

Wymienić można sporo powodów, dla których jedwabna jedwabna opaska na oczy to strzał w dziesiątkę. W pierwszej kolejności należy tu wspomnieć o właściwościach naturalnego jedwabiu. Jest to materiał znakomicie wpływający na kondycję skóry – nie podrażnia jej i nie powoduje na niej odgnieceń. Używać go mogą nawet alergicy – zwłaszcza że jedwab nie przyciąga kurzu, roztoczy itp. Jest gładki i przyjemny w dotyku, nie przepuszcza wilgoci i dostosowuje się do temperatury panującej na zewnątrz. Dzięki temu nadaje się do stosowania bez względu na porę roku. Przy tym odznacza się dużą trwałością i wytrzymałością – zerwanie włókna jedwabnego wymaga niemałego wysiłku. Opaska do spania z jedwabiu to doskonały nabytek dla każdego, kto z jednej strony chce zadbać o jakość nocnego wypoczynku, a z drugiej zależy mu na wsparciu codziennej pielęgnacji skóry.

Jedwabna opaska do spania – lepsza niż zasłona zaciemniająca

Jest naukowo udowodnione, że do dobrego snu potrzebna jest ciemność. Wtedy organizm człowiek produkuje najwięcej melatoniny, która odpowiada za regulację dobowego cyklu organizmu i sprzyja szybszemu zasypianiu. Sprawia również, że sen jest głębszy i lepszy, dzięki czemu rano budzimy się wypoczęci i zrelaksowani. Nawet niewielka ilość światła trafiająca do oka sprawia, że produkcja melatoniny zwalnia tempo. Jedwabna opaska skutecznie odcina dopływ światła do oczu i zapewnia całkowitą ciemność. Jest zatem znakomitą – a przy okazji znacznie tańszą – alternatywą dla zasłon zaciemniających. Przyda się zwłaszcza tym osobom, które mają problem z zasypianiem, niemniej każdy powinien mieć ją w swojej sypialni. Doskonale sprawdza się nie tylko podczas nocnego wypoczynku, ale i drzemek w ciągu dnia. To także przydatne akcesorium dla tych, co lubią medytować.

Jedwabna opaska na oczy – śpij spokojnie

Jedwabna opaska do spania – skuteczniejsza niż tabletka nasenna

Problemy z zasypianiem są prawdziwym utrapieniem dla wielu osób. Część z nich sięga po tabletki nasenne, które zwykle są reklamowane jako bezpieczne. Nie wolno jednak wierzyć tym reklamom, ponieważ tego rodzaju specyfiki zawsze wywierają negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Opaski na sen są natomiast całkowicie bezpieczne, a ich efektywność jest potwierdzona. Co więcej, dobrze wpływają na kondycję skóry. Jedwab nie podrażnia delikatnej skóry wokół oczu. Pielęgnuje ją i wspomaga redukcję cieni pod oczami. opaskę jedwabiu mogą zakładać nawet osoby po laserowej korekcji wzroku.

Jedwabna opaska do spania – o czym pamiętać?

Kupując jedwabną opaskę do spania, należy sprawdzić, z jakiej klasy jedwabiu została ona wykonana. Powinien być to najlepszy gatunkowo materiał. W omawianym kontekście liczy się też krój opaski.