Szukasz schodów z prawdziwego drewna?

Drewno jest wyjątkowym, a w dodatku naturalnym materiałem idealnym do wykańczania wnętrz w wielu domach czy mieszkaniach. Właściwie dopasowane i przygotowane drewno będzie służyło przez długie lata. Drewno musi posiadać odpowiednią jakość oraz wilgotność, a jego gatunek być zarówno wytrzymały jak i prezentować się wizualnie. Nic bardziej nie zachwyca w domu jak schody wykonane z drewna. Jakie zalety płyną z ich zastosowania?

Korzyści schodów drewnianych

Ich największym walorem jest sam materiał. Nie ma osoby, która przeszła by obojętnie obok schodów z drewna. Ponadto jest zalecany alergikom, gdyż tworzy przyjazny mikroklimat. Materiał ten wyróżniają wyśmienite parametry użytkowe. Doceniają je również osoby, które uwielbiają po domu chodzić boso. Nic tak jak drewno nie jest ciepłe w dotyku.

Nie ma obaw, że po dłuższym użytkowaniu ulegają one zniszczeniu, ponieważ powinny podlegać systematycznym zabiegom konserwacyjnym. Wybór drewna egzotycznego nie wymaga stosowania tych zabiegów, więc ich troska o nie powinna opierać się tylko na dbaniu o ich czystość. Schody wykonane z drewna są wyjątkowo solidne, wytrzymałe i trwałe. To opłacalna inwestycja na lata. Drewno jest bardzo łatwym materiałem do obróbki, dzięki czemu można wykonać schody zarówno w bardziej klasycznej jak i bardziej nowoczesnej formie. To materiał, który bardzo dobrze komponuje się z betonem, metalem czy nawet szkłem. Odcieni drewna jest bardzo wiele, więc każdy z pewnością dobierze odpowiedni kolor do aranżacji własnego wnętrza.

Szukasz schodów z prawdziwego drewna?

Proszek – schody z drewna Kraków

Jest wiele pracowni stolarskich, świadczących usługę typu schody z drewna Kraków. Jedną z nich jest Proszek, pracownia z Zawady na południu Polski. To miejsce, w którym drewno obrabia się od pokoleń. Głównie zajmuje się wykonywaniem schodów z drewna. W ofercie znajdują się również inne produkty takie jak balustrady, deski podłogowe, parapety drewniane, a także drzwi i blaty na wymiar z litego drewna. Ich ogromnym walorem jest wysoka jakość świadczonych usług oraz wykorzystywanych przy pracy materiałów. Oferują kompleksową usługę, począwszy od pomiaru i projektu, przez wykonanie aż po montaż.