Jak dobrać kolor zasłon do kolorów ścian

Aranżacja mieszkania to nie tylko odpowiedni dobór kolorów ścian, podłóg czy mebli. Często wspaniały efekt daje odpowiedni dobór tekstyliów takich jak zasłony. Podpowiemy co połączyć z czym, aby twoje wnętrza uzyskały świetny efekt.

 

Jakie zasłony do szarych ścian?

 

Większość z nas szary kolor ścian traktuje jako kolor uniwersalny, do którego wszystkie inne ściany doskonale pasują. Niestety nie jest to prawdą. Idąc do sklepu po farbę, już widzimy, jak wiele odcieni szarego istnieje. Są szare ciepłe, ale i zimne. OD szarych oliwkowych po szare ciemne niemalże grafitowe. Dlatego do każdego odcienia szarości będą pasowały inne kolory zasłon. Do zimnych odcieni i zarazem jasnych świetnie będą wyglądały zasłony w kolorze niebieskim. Jeśli lubisz zabawy kolorem i nie boisz się awangardowych wykończeń, zwróć uwagę na żółte kolory zasłon. Są oryginalne i świetnie się prezentują.

 

Beżowe ściany-jakie zasłony?

 

Beże są zdecydowanie kolorami ciepłymi i kojarzą nam się z tradycyjnymi wnętrzami. Świetnym rozwiązaniem i efektem będą zasłony w kolorze butelkowej zieleni, a także różne odcienie brązu. Jeżeli jednak wolisz bardziej spokojne wykończenia i jasne kolory, postaw na biele, kolory perłowe lub popielate. Świetnie będą również wyglądały zasłony w delikatny kwiatowy print bądź w pionowe pasy.

Jak dobrać kolor zasłon do kolorów ścian

Jakie zasłony do białych ścian?

 

Pamiętajmy, że nawet biel ma różne odcienie i może być zarówno zimna jak i ciepła. Mimo to jest zdecydowanie neutralnym kolorem i można do niego dobrać naprawdę stylowe dodatki. Biel ścian możemy połączyć z kobaltowymi kolorami zasłon, ale pastele będą jednakowo świetnie wyglądać. Do białych ścian pasują również zasłony w takim samym kolorze, świetnie się ze sobą komponują. Idealnie będą pasowały do wnętrz skandynawskich. Jeżeli już idziemy w taki styl wnętrza, to pomyślmy również o zasłonach beżowych lub szarych. Świetnie sprawdzą się również zasłony w stylu art deco, czyli zielenie, czerwienie.  Do białych ścian idealnie pasują zasłony wzorzyste i z różnego rodzaju printami.