Klamki do drzwi wewnętrznych

Drzwi wewnętrzne są niezbędne w każdym domu, mimo że obecnie panuje moda na otwarte, duże przestrzenie, ich funkcjonalność jest niezaprzeczalna, służą bowiem nie tylko oddzieleniu od siebie poszczególnych pomieszczeń, ale również zapewniają komfort dla mieszkańców i pozwalają na chwile samotności oraz intymności. Urządzając nowe wnętrza, właściciele często zastanawiają się, jakie klamki do drzwi wewnętrznych byłyby najlepsze?

Jaką funkcję pełnią klamki w drzwiach?

Klamka do drzwi wewnętrznych jest konieczna, by mogły one w prawidłowy sposób spełniać swoje podstawowe role, ponadto spełnia rolę dekoracyjną i uzupełniającą dla wszystkich rodzajów wnętrz, dlatego wybór nie może być przypadkowy, a właściwie przemyślany od początku do końca. Najważniejszym kryterium są wszelkie parametry klamek do drzwi wewnętrznych, które  są określane na podstawie kodu klasyfikacyjnego, na który składa się 8 punktów. Wśród najważniejszych parametrów, które można określić w oparciu o analizę wszystkich wytycznych znajdują się możliwości zastosowania klamek, ich trwałość, odporność ogniowa, podatność na korozję, zasadę działania mechanizmu oraz obecność ewentualnych zabezpieczeń przed włamaniami. Klamki do drzwi wewnętrznych powinny przede wszystkim efektownie wyglądać i idealnie układać się w dłoni, ze względu na to, że są notorycznie używane przez domowników. Powinny więc charakteryzować się najlepszym wyprofilowaniem i pięknymi, zwracającymi uwagę zdobieniami, w odróżnieniu od klamek montowanych w drzwiach zewnętrznych powinny być także o wiele lżejsze.

Klamki do drzwi wewnętrznych

Jakie rodzaje klamek wybrać do drzwi wewnętrznych?

W kwestii klamek do drzwi wewnętrznych, niezbędna jest wygoda i komfort użytkowania, dlatego najczęściej wybierane są tradycyjne modele klamek, gałek lub pochwytów, na szczęście każdy z tych produktów jest dedykowany instalacji z zamkami w drzwiach. Niektóre egzemplarze klamek do drzwi wewnętrznych można zakupić z rozetami lub szyldami, rozety są odpowiedzialne za zakrycie otworu, w którym znajduje się uchwyt, natomiast szyldy zasłaniają obie te części, czyli otwór i sam zamek. W przypadku uchwytów do klamek do drzwi wewnętrznych znajdują się zarówno wersje nowoczesne z unikalnymi designami, tradycyjne lub stylizowane na konkretny, wybrany motyw. Do produkcji klamek do drzwi wewnętrznych stosuje się aluminium, PCV, stal, znal oraz mosiądz, materiał, z którego są wykonane mają również wpływ na ich cenę, oczywistym jest, że klamki lepszej jakości będą bardziej wytrzymałe, dlatego wyższa cena jest jak najbardziej uzasadniona. Osoby, które lubią niestandardowe rozwiązania często decydują się na klamki do drzwi wewnętrznych o matowej, lśniącej lub polerowanej powierzchni, często spotykane są również produkty w innych kształtach i kolorach, co w obecnych czasach w ogóle nie szokuje. Trudno nie zgodzić się z faktem, że wybór odpowiedniego modelu klamki do drzwi wewnętrznych jest uzależniony od upodobań konkretnego Klienta, nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na klasyczne rozwiązania i tym samym zaoszczędzić na bogato zdobionych produktach.

Klami-Drzwiowe.pl - to może być Twoja klamka do drzwi wewnętrznych.