Brakujący dodatek w salonie? Poduszki ręcznie robione!

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się projektanci wnętrz. O ile kiedyś ten zawód był bardzo niszowy, a właściwie prawie nie istniał, to dzisiaj wiele osób rozważa skorzystanie z usług profesjonalnego projektanta. Jest to bardzo ciekawy trend, który już odbił piętno na wyglądzie Polskich mieszkań i domów, które przestały być szare i ponure, jak jeszcze do niedawna.

Rosnąca moda na projektantów

W przeciągu ostatnich trzydziestu lat, w Polsce odnotowany został bardzo duży wzrost gospodarczy. Cała gospodarka ruszyła z kopyta, a bezrobocie zmalało to bardzo niskich wartości. Przez to na rynku rozpoczęły się na masową skalę duże inwestycje, przeprowadzane zarówno przez profesjonalnych deweloperów, jak i prywatnych inwestorów. Ze względu na wzrost zamożności oraz zwiększone możliwości finansowe, zaczęto bardziej inwestować w aspekty wizualne i estetyczne, a nie tylko skupiać się na pragmatyczności nieruchomości. Kiedyś ilość ozdób w mieszkaniach była raczej, skromna a tych, które były dostępne na rynku, raczej nie można nazwać zbyt gustownymi. Dzisiaj wszystko się zmieniło i dostęp do wszelkiego rodzaju produktów jest swobodny. Wiele osób przy kupowaniu mieszkania, zatrudnia profesjonalnego dekoratora. Jest to dość nowatorskie rozwiązanie w Polsce, w stosunku do tego co działo się przez ostatnich kilkadziesiąt lat, lecz niewątpliwie na swoje zalety. Dekoratorzy często współpracują z firmami produkującymi akcesoria do domów i mieszkań. Dzięki temu mieszkania zyskują niepowtarzalny wygląd, gdyż wiele rzeczy jest robiona na specjalne zamówienie. Mogą to być istotne elementy mieszkania, takie jak meble, ale również drobne detale, które nadają mu charakteru, jak ręcznie robione poduszki. W dobie, gdy większość produktów wychodzi ze zautomatyzowanych fabryk, tak zwane produkty handmade wracają do łask i stają się bardzo modne. Nie można się temu dziwić, gdyż są oryginalne i często o wiele lepszej jakości niż, te pochodzące z marketów i sklepów dużych sieci handlowych.

Czy warto zlecić zaprojektowanie swojego mieszkania

Zlecenie profesjonalistom zaprojektowania wnętrza swojego mieszkania ma kilka zalet. Jedna z nich, niewątpliwie jest fakt, że takie mieszkanie będzie wykonane zgodnie z dzisiejszymi trendami. Profesjonalni dekoratorzy śledzą modę, która panuje na świecie i przekładają aktualne trendy na swoje projekty. Drugą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że inwestor zaoszczędzi dużo czasu. Urządzenie domu, a nawet małego mieszkania, tak aby wszystko miało ręce i nogi to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla kogoś kto nie ma w tej materii żadnego doświadczenia. Dekorator planując projekt, bierze pod uwagę ogólny zarys mieszkania, a następnie planuje wszystko w najmniejszych szczegółach. Od koloru ścian, wyglądu mebli aż po kolor ręcznie robionych poduszek. To sprawia, że mieszkanie tworzy spójną całość.

Brakujący dodatek w salonie? Poduszki ręcznie robione!

Czym powinien charakteryzować się dobry projektant

Dobry projektant powinien być elastyczny i podatny na współpracę. Gdy inwestor znajdzie odpowiednio komunikatywnego specjalistę, z pewnością dogada się co do ogólnej koncepcji, której wykonania oczekuje. Trzeba pamiętać, że w razie czego, poza ogólnym wyglądem mieszkania, każdy może zmienić detale, które wpłyną na charakter lokalu. Na przykład wymienić zaproponowane przez projektanta poduszki, na ręcznie robione poduszki, wykonane według projektu właściciela mieszkania. To nada mu indywidualnego charakteru.

Przy tworzeniu tekstu brali udział specjaliści z firmy Artyferia.pl, która posiada w swojej ofercie poduszki ręcznie robione.