Nowoczesne wyposażenie łazienki i nie tylko

Optymalizacja, wygoda i luksus to motywy przewodnie nowych trendów w urządzaniu mieszkań. Dotyczy to salonu i sypialni, ale również łazienki, której nowoczesne wyposażenie spełnia dziś nawet najbardziej wygórowane wymagania. Nowoczesna łazienka gwarantuje błogi wypoczynek w doskonałych warunkach. Obecnie nowoczesne rozwiązania są również niezwykle wygodne, a nie tylko estetyczne.

 

Na początku jest pomysł

Zanim nowoczesne rozwiązanie zostanie wdrożone, powstaje ono w głowie projektanta. Każdy najbardziej innowacyjny projekt, zanim zostanie urzeczywistniony, musi zostać szczegółowo przemyślany. Dopiero, kiedy wizjoner skonstruuje w głowie idee, jest w stanie wprowadzić ją w życie. Dotyczy to zresztą nie tylko rozwiązań z zakresu urządzania domu, ale w zasadzie każdego obszaru życia.

 

Wygodne rozwiązania, które zadziwią

Najbardziej reprezentacyjnym miejscem każdego domu jest salon i to on przeważnie urządzany jest najbardziej oryginalnie. Tutaj może się sprawdzić drewno z egzotycznych plantacji, które przypłynęło statkiem opływając cały świat dookoła. Drzewo, którego pień pocięto, a następnie złożono przy nas w całość, tak jakby drzewo dopiero co zostało ścięte. W salonie stosuje się wiele oryginalnych, niebanalnych rozwiązań, gdyż jest to pomieszczenie, którym chwalimy się przed odwiedzającymi. Jednak coraz częściej niebanalne, innowacyjne rozwiązania pojawiają się również w pomieszczeniach, które kiedyś uznawane były za zdecydowanie mniej reprezentacyjne. Mowa tutaj głównie o łazience, o którą również warto zadbać. Nie ma wątpliwości, że przy dłuższej wizycie gości, zwykle każdy z nich pojawi się w łazience co najmniej jeden raz.

 

Klimatycznie i praktycznie

Łazienka to oaza spokoju i relaksu. Urządzona stylowo i wygodnie daje wytchnienie i zapewnia domownikom chwile relaksu. Jednocześnie staje się pomieszczeniem, którym możemy się pochwalić. Rozwiązanie typu wanna z przyjemnego w dotyku akrylu, która stoi na środku pomieszczenia na podwyższeniu oświetlonym reflektorami, to szczyt romantycznych marzeń. Jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na tego typu rozwiązania, przez co łazienki w polskich mieszkaniach stają się coraz bardziej klimatyczne.

 

Niemniej przestrzeń łazienki służy nie tylko wielkim wzruszeniom. Niewątpliwie łazienka musi być również pomieszczeniem praktycznym, w którym wygodnie załatwimy wszelkie potrzeby higieniczne i fizjologiczne. Dlatego właśnie rozwiązaniem, które cieszy się ostatnio dosyć dużą popularnością, jest toaleta myjąca. Co to takiego? Toaleta myjąca to sprzęt łączący w sobie funkcję tradycyjnej miski WC i bidetu. W ten sposób zamiast dwóch elementów armatury łazienkowej możemy zamontować tylko jeden. Zyskujemy zatem dodatkową przestrzeń, którą możemy funkcjonalnie zagospodarować. Warto zauważyć, że toaletę myjącą można z łatwością pomylić z tradycyjną toaletą. Mimo technologicznych nowinek, którymi jest naszpikowana, jej design nie różni się na pierwszy rzut oka od klasycznego sedesu. Dotyczy to większości modeli, choć na rynku można znaleźć również toalety z funkcją mycia, wykonane w bardzo nowoczesnym stylu, w oryginalnych kolorach i w niestandardowych kształtach.

Nowoczesne wyposażenie łazienki i nie tylko