Pomysły na aranżację poddasza

Aranżacja wnętrz to idealna okazja na wykazanie się swoją wyobraźnią. W niniejszym artykule zostanie poruszona kwestia zabudowy poddasza. Kilka wskazówek dla osób, które chcą urządzić nieco więcej przestrzeni. Zwłaszcza, gdy niższe piętra okazują się niewystarczające. Współczesne materiały wykończeniowe mogą zapewnić nie tylko funkcjonalność na poddaszu, ale również zapewnić estetykę na najwyższym poziomie.

Pomysły na aranżację poddasza

Podstawy zabudowy poddasza

Podstawą jest oczywiście prawidłowe ocieplenie dachu. W kolejnym kroku należy zająć się zabudową sufitu, do czego wykorzystuje się na przykład płyty gipsowo kartonowe. Montuje się wieszaki, tutaj najważniejsze jest zachowanie odpowiednich odległości. Przytwierdza się do nich profile, występują one w kilku wariantach. Przy montażu płyt zwraca się uwagę przede wszystkim na specyfikę sufitu oraz więźby dachowej. Oczywiście w zależności od zastosowanego sposobu ceny materiałów mogą być zróżnicowane. Jeżeli nie czujemy się pewni, co do wyboru konkretnych elementów , warto poprosić o wskazówki sprzedawców, którzy mają odpowiednią wiedzę.

Jak zaaranżować poddasze?

Przestrzeń na poddaszu pełni funkcję mieszkalną z pełnym poczuciem swobody. Nie przeszkadzają w tym nawet skosy. Najlepiej sprawdzą się jasne kolory ścian w ciepłej tonacji. Na poddaszach stosuje się głównie styl minimalistyczny, który ma podkreślić wyjątkowość tego pomieszczenia. Prawie zawsze idzie to w parze z nowoczesnością. Problemem nie są również więźby dachowe, których nie trzeba ukrywać. Często pokrywa się je specjalnymi farbami do drewna. Dobranie wszystkich elementów w zbliżonym kolorze jest już tak naprawdę formalnością. Całość musi ze sobą współgrać, często to szczegóły są najważniejsze i są odpowiedzialne za ostateczne wrażenie. Z uwagi na fakt, że poddasze są bardzo cichym miejscem, urządza się w nich najczęściej sypialnie. Relaks po trudnym dniu jest niemal pewnością, tym bardziej, iż ewentualny hałas z niższych pięter nie dociera na górę. Wnętrze poddasza można zaaranżować na wiele sposobów, powyższe propozycje stanowią jedynie przykłady.