Jakie oświetlenie do małej łazienki?

Oświetlenie małej łazienki jest ważne, aby użytkownik mógł widzieć we wszystkich kierunkach, aby znaleźć to, czego chce, bez wysiłku. Nie jest nawet konieczne, aby oświetlenie sufitowe było funkcjonalne, ponieważ okrągłe lustro na ścianie przy wejściu zapewnia wystarczające oświetlenie w większości kierunków. Kluczem do sukcesu jest nie przytłaczać małej przestrzeni zbyt wieloma fasetami lub obrazami.

Dlaczego dobre oświetlenie jest tak ważne?

Oświetlenie jest ważne dla naszego dobrego samopoczucia. Badania pokazują, że odpowiednia ilość światła w łazience będzie kluczem do zapewnienia podstawowej higieny, ponieważ nieodpowiednie oświetlenie może mieć dla nas niekorzystne skutki. Aby zapewnić odpowiednią ilość oświetlenia, niektóre łazienki oferują obecnie lustra kosmetyczne z wbudowanymi światłami. Ale zanim pośpieszysz się i kupisz, upewnij się, że wiesz, jakiego typu żarówki używają, ponieważ nie zawsze będą one energooszczędne.

Wskazówki dotyczące projektowania łazienki

Chociaż moc łazienki można uatrakcyjnić kolorem i muzyką, ważne jest, aby skupić się również na oświetleniu. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu każdy element, od projektu po oprawy, również będzie przyciągał większą uwagę. Dobrze oświetlona łazienka nie tylko sprawia, że ludzie czują się lepiej i są bardziej zrelaksowani, ale jest również ważna z punktu widzenia ochrony środowiska. Oto kilka wskazówek, które warto wprowadzić do swojej łazienki, aby oświetlenie nabrało mocy.

Jakie oświetlenie do małej łazienki?

Dodaj białe światło

Pomaluj ściany na biały kolor, aby wydawały się jaśniejsze. Dodanie żarówek o większej mocy w armaturze toaletowej pozwoli na uzyskanie wszystkich białych refleksów na równoległych powierzchniach błyszczących płytek, czystej ceramiki lub polerowanego marmuru. Możesz również umieścić żarówki LED w oprawach oświetleniowych, aby uzyskać jeszcze więcej światła.

Strategicznie używaj luster

Zostało naukowo zbadane, że strategiczne używanie luster może zmieniać myśli i emocje. A korzyści płynących z używania luster w łazience jest wiele. Umieszczając lustra w odpowiednim oświetleniu zyskujemy na dodatkowej przestrzeni, która wydaje się większa. Istnieje wiele rodzajów luster, które możesz powiesić lub postawić na blatach w swojej łazience, ale ważne jest, aby znaleźć takie, które najlepiej odpowiada Twoim preferencjom.