Zastosowanie lampek choinkowych led

Niegdyś choinki przyozdabiano świecami, co było niezwykle niebezpieczne ze względu na zagrożenie pożarowe. Z czasem świece zastąpiono żarówkami, które do dziś są jeszcze nieraz spotykane, choć zdecydowany prym wiodą lampki choinkowe led. Dlaczego warto z nich korzystać i jakie mają zastosowania oprócz oświetlania choinki?

Lampki led na choince

Łańcuchy ledowych świateł choinkowych są podobne do tradycyjnego oświetlenia choinkowego, z tą różnicą, iż tradycyjne świetlówki zastępują w nich lampy led. Co przemawia na korzyść korzystania z lamp ledowych? Z pewnością w ich przypadku nie ma zagrożenia pożarowego, jednak to tylko jedna z bardzo wielu zalet oświetlenia tego rodzaju. Warto wskazać również na brak problemu z przepalaniem pojedynczych światełek, który ma miejsce w przypadku oświetlenia zbudowanego z tradycyjnych żarówek. Niewątpliwą zaletą wszelkiego typu oświetlenia ledowego jest również niewielki pobór prądu. Już nie trzeba nieustannie gasić oświetlenia choinkowego w celu uniknięcia wysokich rachunków za prąd. Można być również spokojnym o środowisko, dla którego lampki choinkowe led są jak najbardziej przyjazne.

 Zastosowanie lampek choinkowych led

Lampki choinkowe nie tylko na choinkę

Oświetlenie przeznaczone do ozdabiania choinki może być wykorzystane także inaczej. Dobrym pomysłem jest przyozdobienie drzewek ogrodowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych świateł, lampki choinkowe led świetnie sprawdzą się w zastosowaniu zewnętrznym dzięki odporności na niskie temperatury. Co więcej, wysokiej jakości lampy ledowe są wodoodporne, przez co nie zaszkodzą im opady śniegu czy deszczu. Warto również pomyśleć o przyozdobieniu domu. W grudniu wielu ludzi dekoruje światłami balustrady oraz dachy, aby podkreślić magię świąt. Światła ledowe są proste w instalacji oraz trwałe, dzięki czemu raz zakupione mogą służyć przez wiele lat.

Dodatkowe funkcjonalności choinkowych lampek ledowych

Lampki choinkowe led dają możliwości, o których w przypadku tradycyjnego oświetlenia świątecznego można tylko pomarzyć. System sterowania umożliwia pokazy świetlne oraz tworzenie niezapomnianych kompozycji. Wystarczy do tego prosty w obsłudze pilot. Oczywiście dostępne dziś lampki led są bardzo zróżnicowane kolorystycznie, co dodatkowo zwiększa możliwości popuszczenia wodzy fantazji. Możesz ozdobić dom wielokolorowymi lampkami lub zdecydować się na jednolite oświetlenie. Możesz też rozważyć instalację nieustannie migoczących świateł, bądź zaprogramować je tak, aby tworzyły kompozycję zmienną w czasie. Nie udałoby się osiągnąć tego wszystkiego z tradycyjnym oświetleniem, gdyż możliwości takie dają tylko lampki choinkowe led, których użytkowanie okazuje się tańsze i lepsze dla środowiska niż korzystanie ze zwykłych świetlówek.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Twój Pasaż, oferującym lampki choinkowe led.