Rosnąca popularność lampek choinkowych led

Oszczędne lampki choinkowe led

Z pewnością za jedną z głównych zalet lampek choinkowych led, jak i oświetlenia ledowego w ogóle, należy uznać oszczędność. Lampy te zużywają nawet o połowę mniej energii od tradycyjnych świetlówek. Należy jednak podkreślić, iż zużycie energii w dużej mierze zależy od jakości danego modelu. Tak czy inaczej, różnica w poborze energii jest naprawdę znacząca, przez co wyraźnie wpływa na obniżenie rachunków za energię elektryczną. Oszczędność poboru można również wykorzystać, ozdabiając wnętrze dwukrotnie większą ilością świateł.

Długowieczność świateł ledowych

Na uwagę zasługuje również czas pracy świateł ledowych. Wysokiej jakości lampy z powodzeniem mogą pracować nawet ponad 10 lat, co jest wynikiem absolutnie nieosiągalnym dla tradycyjnych żarówek. Zwykłe światła choinkowe przeważnie zużywają się po kilku miesiącach użytkowania, przez co korzystanie z nich okazuje się jeszcze droższe ze względu na konieczność ciągłego kupowania nowych żarówek. Długowieczność lampek ledowych wynika z ich wydajności, ale też wytrzymałości mechanicznej. Uszkodzenie takiej lampy to rzadkość. Warto również wskazać na możliwość korzystania ze świateł ledowych w warunkach zewnętrznych. Są one odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne, jak i minusową temperaturę powietrza.

 Rosnąca popularność lampek choinkowych led

Pozostałe zalety oświetlenia ledowego

Wymieniając zalety lamp choinkowych led, nie sposób pominąć wyjątkowo wysoką efektywność energetyczną. Co konkretnie ona oznacza? Lampa ledowa wykorzystuje nawet 95% pobieranej energii, podczas gdy w przypadku tradycyjnych świetlówek wartości te są nawet o kilkadziesiąt procent niższe. Tym samym podczas użytkowania oświetlenia ledowego marnowana jest minimalna ilość energii, dzięki czemu można je uznać za przyjazne dla środowiska i portfeli użytkowników.

Warto również wspomnieć o funkcjonalności oraz uniwersalności lamp ledowych. Po pierwsze, na rynku dostępne są niezwykle różnorodne choinkowe lampy ledowe, o odmiennych kolorach i kształtach. Tym samym każdy może znaleźć produkt idealnie odpowiadający jego gustom. Ponadto, lampy ledowe mogą być zasilane prądem o różnym napięciu. Można je podłączyć do energii sieciowej o napięciu standardowym lub obniżonym. Ponadto, wykazują się one odpornością na nagłą zmianę napięcia, które może mieć miejsce np. wskutek wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Lampy led umożliwiają również stworzenie oryginalnych, interesujących kompozycji świetlnych, dzięki zastosowaniu rozmaitych ściemniaczy czy specjalnych sterowników. W przypadku tradycyjnych żarówek rozwiązania takie po prostu nie są możliwe do zastosowania.