Najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

 

Większość mieszkań i domów jest urządzona bez zachowania jednego spójnego stylu dekorowania wnętrz. Domy wyposaża się funkcjonalnie i zgodnie z zasobnością portfela. Bardziej dostępne są proste meble w stylu skandynawskim niż wyszukane wzory, które reprezentuje np. art deco. Obecnie bardzo modnym trendem jest Japandi – połączenie skandynawskiej prostoty z japońskim minimalizmem.

Są tacy klienci, którym zależy na spójności aranżacji i zgodnie z przyjętym stylem, dobierają kolory, dodatki i poszczególne elementy wyposażenia. Przedstawiamy trendy najbardziej popularne i lubiane w urządzaniu współczesnych wnętrz.

 

Popularny styl skandynawski

Styl skandynawski cieszy się od lat ogromną popularnością. Polacy pokochali proste, drewniane meble, które można składać. Minimalizm w wykończeniu oraz sprawdzone rozwiązania to strzał w dziesiątkę dla wielu rodzin. Na niedużej przestrzeni mieszkalnej meble nowocześnie zaprojektowane i wielofunkcyjne sprawdzają się najlepiej. Jakie są cechy charakterystyczne aranżacji w stylu skandynawskim? Meble i dodatki są wykonane z naturalnych surowców w neutralnych kolorach. Stosuje się także materiały z recyklingu (plastik, metal). Dobrze komponują się ekologiczne surowce np. bawełna, len, filc, wełna.

Najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Wyszukany styl art deco

Klasyczny styl art deco wyróżnia ponadczasowa elegancja i szyk. Jest to propozycja dla użytkowników z zasobniejszym portfelem, którzy cenią luksus. Art deco swoją świetność miało w dwudziestoleciu międzywojennym. Stylem zdobiono budynki użyteczności publicznej, hotele, restauracji i bogate rezydencje. We wnętrzach używało się wyszukanych materiałów, marmurowych dekoracji, pojawiało się szkło, chromowana stal, egzotyczne drewno, blask złota oraz zapach naturalnej skóry.

Styl Japandi to najgorętszy trend w aranżacji wnętrz obecnie. Połączenie skandynawskiej prostoty z egzotyczną, japońską stylistyką bierze swoją nazwę z połączenia słów Japan + Scandinavian. Projektanci wnętrz chętnie przekonują klientów do urządzenia domu właśnie w tej stylistyce.