Wskazówki do urządzenia nowoczesnego ogrodu

W wiosennych i letnich porach roku często decydujemy się na pobyt na świeżym powietrzu. Taka możliwość jest szczególnie doceniana przez osoby mające własny ogród. Obecnie można taką powierzchnię zaaranżować z pomysłem i nutką nowoczesności. Warto przyjrzeć się panujących trendom w tym zakresie.

Wskazówki do urządzenia nowoczesnego ogrodu

Nowoczesny ogród, jak go urządzić?

Oczywistym jest fakt, że każdy ogród jest piękny i zbliża nas do natury. Czasami jednak jego powierzchni może przysłużyć się zmiana w zakresie detali. Ogród powinien przede wszystkim pasować do domu, przy którym się znajduje. Co najważniejsze na pierwszy plan nie musi wysuwać się przepych i bogactwo. Współczesne ogrody powinny wyróżniać się dużą ilością wolnej przestrzeni. Sprawdzą się minimalistyczne i proste rozwiązania. Zarówno w kwestii roślin, jak i mebli ogrodowych oraz pozostałych dodatków. Mile widziane są lekkie i funkcjonalne leżaki, większości ogród kojarzy się przecież z błogim odpoczynkiem. Będą idealnie pasowały na każdego rodzaju powierzchni – kostce oraz trawie. Najważniejsze, by podłoże było możliwie najbardziej stabilne. Wszystkie zastosowane elementy małej architektury powinny przybierać proste i czyste formy. Rośliny nie powinny wysuwać się na pierwszy plan, lecz stanowić dopełnienie całości.

Jakie rośliny powinny znajdować się w nowoczesnym ogrodzie?

Najlepiej będą prezentowały się rośliny formowane. Powinny mieć wyrazistą formę i podkreślać wyjątkowość otwartej przestrzeni. Poleca się między innymi solitery, mające kształt kolumn o koronach w kulistej formie.  W aranżacji nowoczesnego ogrodu dobrze jest zadbać o efektowną grę światła i cienia. Warto zapoznać się z fachowymi opiniami na temat urządzania współczesnego ogrodu. Na rynku dostępne są czasopisma ogrodnicze, w których można znaleźć wiele przydatnych wskazówek i podpowiedzi. Oczywiście każda przestrzeń ma podobać się przede wszystkim właścicielom, nie osobom trzecim. Dlatego w pierwszej kolejności powinno stawiać się odczucia własne i całej rodziny, zwłaszcza gdy wszyscy jej członkowie często korzystają z ogrodu.