Jaką firmę warto wybrać do horyzontalnych przewiertów sterowanych?

Horyzontalne przewierty sterowane zrewolucjonizowały budownictwo w dziedzinie instalacji urządzeń podziemnych i rurociągów. Dzięki stosowaniu metod bezwykopowych możliwe jest bezproblemowe wykonywanie prac nawet na terenach silnie zurbanizowanych czy też pod naturalnymi przeszkodami takimi jak np. rzeki, góry czy wzniesienia. Horyzontalne przewierty kierunkowe do doskonały sposób na wyeliminowanie wszystkich trudności związanych z tradycyjnymi metodami wykopowymi.

Czym tak właściwie są horyzontalne przewierty sterowane?

Horyzontalne przewierty sterowane należą do grupy metod bezwykopowych. Jest to przede wszystkim bardzo skuteczna nowoczesna technologia, która jest odmianą odwiertów kierunkowych. Technologia ta umożliwia wykonywanie poziomych przewiertów sterowanych. Tego typu rozwiązanie ma naprawdę wiele zalet. Jest to o wiele tańsza i szybsza alternatywa w stosunku do konwencjonalnych metod wykopowych, dlatego też horyzontalne przewierty sterowane są tak popularne i chętnie stosowane przez wiele firm. Dzięki temu, że nie niszczą terenu są przyjazne dla środowiska, a także dla lokalnych społeczności. W przypadku ich stosowania nie ma konieczności zatrzymywania ruchu, nie występują, więc zakłócenia komunikacyjne, a co ważne ludzie nie są narażeni na niepotrzebny hałas, kurz i zabrudzenia. Horyzontalne przewierty sterowane doskonale sprawdzają się zwłaszcza w miejscach o dużych walorach przyrodniczych, na terenach silnie zurbanizowanych czy też na obszarach o gęstej sieci różnego rodzaju instalacji.

Jaką firmę warto wybrać do horyzontalnych przewiertów sterowanych?

Horyzontalne przewierty sterowane w ofercie firmy Les - Gaz.

Godnym polecenia przedsiębiorstwem do wykonania horyzontalnych przewiertów sterowanych jest z pewnością firma Les – Gaz. Firma ta posiada, bowiem wieloletnie doświadczenie i najwyższej jakości sprzęt potrzebny do wykonywania tego typu prac. Ponadto warto dodać, ze pracownicy firmy swoje usługi wykonują w naprawdę szybki i fachowy sposób. Na stronie firmy Les – Gaz pod adresem http://lesgaz.com/przewierty-sterowane.html odnajdziemy wszystkie niezbędne informacje na temat przeprowadzanych przez firmę tego rodzaju prac.

W jaki sposób przebiegają prace związane z wykonywaniem przewiertów horyzontalnych przez firmę Les- Gaz?

Do tego rodzaju prac firma Les – Gaz używa sprawdzonego sprzętu marki DITCH WITCH, dzięki profesjonalnym maszyną możliwe jest dokonywanie przewiertów nawet na odległości do 50 metrów. Pierwszym etapem prac jest wiercenie, które rozpoczyna się od wykopu startowego do wykopu końcowego. Ze specjalnie skonstruowanych dysz głowicy pilota pod wysokim ciśnieniem wydobywa się ciecz drążąca. Jej zadaniem jest wypłukanie drobnoziarnistych elementów. W ten sposób tworzy się tunel. Urobek transportowy powstały w wyniku tworzenia tunelu jest transportowany przez ciecz drążącą w kierunku wykopu startowego. Na zaplanowanej trasie wykonuje się tak zwany odwiert pilotażowy, dzięki któremu pracownicy firmy są w stanie dokładnie zlokalizować wszelkiego rodzaju przeszkody. Aby uzyskać właściwą średnicę przewiertu w miejsce pilota montuje się odpowiednią głowicę rozwierającą, a następnie po trasie, która została wyznaczona przez odwiert pilotażowy wyciąga się ją wraz z rotacją. Natomiast za głowicą zamontowany jest element, który ma zostać przeciągany.