Jak usunąć plamy z trawy?

Wielu rodziców i wiele dzieci lubi sport czy zabawy latem w ogrodzie. Plamy z trawy, które powstają w trakcie zabaw, mogą być trudne do usunięcia. Chlorofil jest kolorem potrzebnym roślinom w fotosyntezie, ale mocno farbuje ubrania.

Pierwsza pomoc przy plamach z trawy

Jeśli masz zamiar usunąć brud później można moczyć ubrania wybrudzone trawą w letniej wodzie. Unikaj tej gorącej i bardzo ciepłej. Aby zminimalizować wniknięcie plamy z trawy szorowanie w zimnej wodzie należy wykonać natychmiast. Woda pomaga zmiękczyć plamy, co ułatwia ich usuwanie we wszystkich aspektach.

Kwasek cytrynowy na plamy

Kwasek cytrynowy to produkt idealny do czyszczenia trudnych plam. Wystarczy nanieść na plamy w letniej wodzie i wyprać. Proces można powtórzyć, jeśli uporczywe plamy z trawy nie znikną od razu. Na koniec wrzucamy odzież do pralki i pierzemy.

Płyn do mycia naczyń na palmę z trawy na dżinsach

Płyn do zmywania naczyń może być dobrym sposobem na pozbycie się plamy na dżinsach. Weź gąbkę i płyn do mycia naczyń i delikatnie przecieraj zabrudzenie. Ta metoda sprawdzi się, gdy plamy z trawy zaplamiły delikatne tkaniny. Po takim przecieraniu, dżinsy można wyprać w pralce z innymi rzeczami.

Jak usunąć plamy z trawy?

Woda utleniona na plamy z trawy

Użyj wody utlenionej na plamę z trawy, ale tylko na białych i naturalnych, niefarbowanych materiałach, czyli bawełnianych czy lnianych. Ta metoda może powodować odbarwienia oraz zniszczyć barwną i zsyntetyzowaną odzież. Wystarczy ściereczką delikatnie przetrzeć zabrudzenie a następnie wyprać odzież.

Soda oczyszczona na plamy z trawy

Sprawdzoną metoda na plamy z trawy jest przygotowanie pasty z sody oczyszczonej i wody. Ten klasyk sprawdza się nie tylko podczas sprzątania, ale także przy usuwaniu zabrudzeń z ubrań. Przygotowaną pastę nałóż na plamy z trawy i pozostaw na piętnaście minut. Następnie wypłucz i wypierz ubranie.

Odplamiacz na plamy z trawy

Odplamiacze różnych marek dostępne w supermarketach czy drogeriach pomagają usunąć różnego rodzaju zabrudzenia, w tym plamy z trawy. Wystarczy taki płyn nałożyć na powierzchnię plamy i pocierać przez kilka minut. Potem możesz wyprać swoje ubrania.