Jak urządzić pokój dziewczynki?

Planujesz urządzić pokój dla dziewczynki i chcesz, aby wyglądał pięknie, atrakcyjnie i nowocześnie? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce! W tym artykule podzielimy się z Tobą tym, jak urządzić sypialnię swojej pociechy. Oto trzy porady, które bardzo Ci w tym pomogą.

Zapytaj dziecka o zdanie

Niezależnie od tego, czy Twoja córka ma 3 lata, czy też 10 lat może mieć już własne preferencje, co do wyglądu pokoju. Koniecznie musisz o nie zapytać. W ten sposób, nie tylko znajdziesz inspirację, jak go można urządzić, ale również zaangażujesz dziecko w cały proces.

To nie tylko doskonały sposób na wspólne spędzenie czasu z córką, ale również na to, aby była ona bardziej zadowolona z finalnego efektu.

Wybierz motyw w oparciu o wiek dziecka

W miarę jak dzieci dorastają, sypialnia powinna odzwierciedlać ich zmieniające się potrzeby i preferencje stylistyczne. Możesz sprawić, by pokój wyglądał jak pałac księżniczki z mnóstwem różowych i fioletowych akcesoriów lub stworzyć zabawny, kapryśny wygląd z jaskrawymi kolorami i motywami z kreskówek. Najlepiej jeśli wystrój sypialni dziewczynki odzwierciedla jej hobby lub zainteresowania.

Na przykład, jeśli Twoja córka kocha muzykę oraz taniec, możesz włączyć te elementy do wystroju, dodając na ścianie nuty muzyczne lub wieszając plakaty znanych tancerzy oraz piosenkarzy. Wybierz taki motyw, który spodoba się jej teraz, ale też taki, do którego będzie mogła dorosnąć wraz z wiekiem.

Jak urządzić pokój dziewczynki?

Bądź ostrożny z kolorami

Odważne kolory, takie jak niebieski czy czerwony, mogą się początkowo wydawać atrakcyjne, ale na dłuższą metę mogą się nie sprawdzić, gdy córka dorośnie. Najlepiej jest wybrać neutralne odcienie, takie jak odcieni bieli.

Pokój dla dziewczynki powinien być jasny i kolorowy. Jeśli nie chcesz używać zbyt mocnych kolorów lub boisz się, że mała księżniczka szybko się nimi znudzi, wybierz ciepłe pastelowe odcienie, takie jak kremowy, beżowy, jasnoróżowy, piaskowy lub waniliowy.

Jeśli Twoja córka jest jeszcze bardzo mała, warto wybrać mniej popularny odcień ścian - na przykład liliowy lub pomarańczowy. Kolory te pobudzają wyobraźnię dzieci, dlatego często pojawiają się w ich rysunkach i zabawach.

Pokój dla dziewczynki - podsumowanie

Marzeniem każdego rodzica jest, aby pokój jego dziecka był jak najbardziej komfortowy i przytulny. Ale nie jest tak łatwo udekorować pokój dziewczynki, ponieważ są one o wiele bardziej wymagające niż chłopcy. Skorzystaj więc z naszych trzech porad, aby stworzyć idealną przestrzeń do zabawy, nauki oraz rozwoju.